Uzman Görüşü

HERKES İÇİN ALKALİ SU

   

Yaşlılar İçin Alkali Su

İlerleryen yaşlarda kas gücünde düşme, halsizlik ve bitkinlik ler görülmeye başlanır. Vücudumuzda ki kalp kasımız gibi diğer kaslarımızın da daha sağlıklı ve güçlü olabilmesi için en güçlü yardımcılardan biride, magnezyum ve kalsiyum gibi minerallerce zengin Alkali Su dur. Alkali suyun düzenli kullanılması halinde, gündelik yaşamımıza zindelik ve sağlık katacaktır.  

Hamileler için Alkali Su

Hamilelik de, özellikle kalsiyum ve magnezyum ihtiyacı artar, idrar yolu iltahabı ve kabızlık çok sık görülür. Bu sorunların en doğal çözümünde yadımcı olan ise yeterli oranda alkali su tüketimidir. Alkali su tüketen hamile kadınların bebeklerinin zeka seviyesinin diğer bebeklere göre daha yüksek olduğu ispatlanmıştır.  

Sporcular için Alkali Su

Spor gibi yüksek hareket gerektiren aktiviteler sırasında vücudun su ihtiyacı artar. Kandaki oksijen oranını yükseltmek ve kaybedilen minerallerin geri kazanılmasına yardımcı olmak için Alkali Su önemli bir su kaynağıdır. Vücudunuzdaki alkali oranı arttıkça, yağ yakmakla görevli olan lipaz enzimi vücudunuzda daha fazla salgılanır.  

Çocuklar için Alkali Su

Çocuklar büyüme sürecinde oldukları için sürekli dehidrasyondadırlar ( susuzluk ). Hücre büyümesi ve bölünmesi çok fazla su gerektiren bir işlemdir. Çocuklar aynı zamanda çok hareketli oldukları için mineral ve vitamin ihtiyaçları da oldukça fazla dır. Çocukların bu ihtiyacını evlerimize giren kimyası değiştirilmiş yiyeceklerle ve hazır mamalarla yeterince sağlayamadığımız bir gerçektir. Bu durumda onlar için yapılacak en etkili yöntemlerden biride mineral bakımından zenginleştirilmiş ALKALİ SU içmelerini sağlamaktır.     

ALKALİ SU İÇ..! ZİNDE KAL…!

  Sekiz milyar nüfusa yaklaşan dünya üzerinde, her gün çok sayda insan doğarken, diğer yandan yaşlılık ve hastalık sebebiyle ölüyorlar.
Uzun zamandır bilim adamları yaşlanma bilmecesini çözmek için çaba harcamaktadırlar. Bazı bilim adamları ise hastalıklardan korunmanın, yaşlanma sürecinin yavaşlatılması için bu bilmeceye cevap olarak alkali nitelikte ki bir içme suyuna dikkat çekiyor. Yapılan araştırmalarda en sağlıklı ve uzun yaşayan genç ihtiyarların Ekvator da, Himeyala da,  Makaba da, Gürcistan da ve Kazakistan da olduğu tespit edilmiştir. Sebebi de buzullardan gelen bol miktarda oksijen ve iyonize mineraller içeren, molekül gurup yapısı küçük alkali yapıda bir su olduğu sonucuna varılmıştır.  Ayrıca sağlıklı zayıflamada çok etkili olduğuna ilişkin bilimsel araştırmalar yayınlanmıştır Suda bulunan aktif oksijenin vücutta oksidasyona sebep olması ile hücrelerin yapısını bozarak çok çeşitli hastalıklara yol açtığı bilinmektedir. Dünya sağlık örgütünün (WHO) bir deklarasyonunda “eğer her gün düzenli olarak iyileştirilmiş alkali su içersek kanser dahil tüm hastalıkların %80 oranında azalacağı tahmin edilmektedir” açıklamasını yapmıştır. Temiz bir suyu iyonizer cihazdan geçirmek suretiyle elde edilen alkali su içerek yüksek kan basıncı, pre-eklampik toksima, kalp hastalıkları, egzama, alerji, sindirim sistemi problemleri, diyabetikler, obezite, yüksek tansiyon, Alzheimer, nöroloji, diz kireçlenmesi, kronik yorgunluk, uykusuzluk, astım, hemoroit, bağırsak düzensizlikleri, gastrit ülser gibi hastalıklardan iyileşen insanlar olduğu rapor edilmiştir. Alkali su iyileştirme sistemini tercih edip kullanmaya başlanıldığı andan itibaren en geç 2 hafta içerisinde olumlu etkilerini her bir kullanıcı spesifik olarak hissetmektedir. Düzenli olarak kullanıldığında ise kronikleşen rahatsızlıklarınızdan kurtulmak mümkün olmakla birlikte hücrelerin yenilenmesiyle gençlik pınarı diye tabir ettiğimiz olgunun etkilerini çok net görecek,  her bir kullanıcı iyi uyuyup güne enerjik başlayacak ve gün boyu enerji dolu kalacaktır. İçmek için kullanmadığınız hatta yemeklerde, çay-kahve bile yaparken kullanmadığınız musluk suyu, damacana suyu yada Reverse Osmosis sistemiyle üretilmiş ürün suyunun alkali su iyileştirme sistemi ile tam anlamıyla şifalı su haline dönüşeceğini söylemek mümkündür. Yaşlanma olgusuna karşı çıkan insanların radikal yaklaşımlarını bir akıl örtünmesi ya da başka psikolojik nedenlere bağlayabiliriz. Ama zekalarının hala yerinde olduğunu söylemek mümkün. En azından sekülerizm içinde ki yolculuklarını gözlemlemek bizlere başka ibretli paradigmalara vesile olabilir. O, Bill Gates'in 'yaşayan en zeki gökbilimcisi' diye adlandırdığı bir bilim adamı... Dünyaca ünlü Forbes Dergisi ise ona bir isim bulmuş bile; ‘’En büyük düşünce makinesi’’ Ray Kurzweil… 120 yaşına kadar yaşamak isteyen adam... Her gün düzenli olarak 8-10 bardak Alkali Su içiyor. KAYNAK: İNİVASYON/ Hamza EYDALI    

Türkiye'de Alkali Suyu Ayağınıza Getiren Tek Kuruluş SUYUN EN ALKALİ HALİ

PALA ALKALİ VE MİNERALLİ SU ÜRETİM SİSTEMLERİ DETAYLI BILGI IÇIN ARAYIN                                              

 0.534.556 73 93-0.546.480 76 42